Yazılımı Yükleme

 • QGroundControl 'ün * masaüstü sürümleri PX4 Pro veya ArduPilot yazılımını Pixhawk ailesinin uçuş kontrolörü kartlarına yükleyebilir. Varsayılan olarak QGC, seçili otopilotun mevcut kararlı sürümünü kuracaktır, ancak beta sürümleri, günlük sürümleri veya özel donanım yazılımı dosyalarını da kurmayı seçebilirsiniz.

 • QGroundControl * ayrıca SiK Radyoları ve PX4 Flow cihazları için yazılımları da yükleyebilir.

Yazılım Yükleme özelliği şu anda QGroundControl tablet veya telefon sürümlerinde kullanılamamaktadır.

Yazılım Güncellemesi için Cihazı Bağlayın

Aygıt Yazılımını yüklemeye başlamadan önce aracınıza olan tüm USB bağlantılarının kesilmesi (hem doğrudan hem de telemetri radyosu aracılığıyla) gerekir. Araca bir batarya ile güç verilmemelidir .

 1. İlk olarak üstteki araç çubuğundan dişli simgesini (Vehicle Setup), daha sonra kenar çubuğundan Firmware'i seçin.

  Yazılım bağlantısı kesildi

 2. Cihazınızı (Pixhawk, SiK Radio, PX4 Flow) USB aracılığıyla doğrudan bilgisayarınıza bağlayın.

  Doğrudan makinenizdeki elektrik akışı olan bir USB bağlantı noktasına bağlayın (bir USB hub aracılığıyla bağlamayın).

Yüklenecek Yazılımı Seçin

Cihaz bağlandıktan sonra, hangi aygıt yazılımının yükleneceğini seçebilirsiniz ( QGroundControl , bağlı donanıma göre mantıklı seçenekler sunar).

 1. Pixhawk uyumlu bir anakart için mevcut kararlı sürümü indirmek için PX4 Flight Stack vX.X.X Stable Release veya ArduPilot Flight Stack seçeneklerinden birini seçin.

  PX4'ü seçin

  • ArduPilot * 'ı seçerseniz, aynı zamanda araç tipini belirleyen donanım yazılımını da seçmeniz gerekecektir (aşağıda gösterildiği gibi).

   ArduPilot'ı seçin

 2. Belirli geliştirici sürümlerini seçmek veya yerel dosya sisteminizden ürün yazılımı yüklemek için Advanced settings 'i kontrol edin.

  ArduPilot - Advanced Settings

Yazılımı güncelleme

 1. Güncellemeyi başlatmak için OK tuşuna tıklayın.

  Ardından, aygıt yazılımı bir dizi yükseltme adımından geçecektir (yeni aygıt yazılımının indirilmesi, eski aygıt yazılımının silinmesi vb.). Her adım ekrana yazdırılır ve genel ilerleme bir ilerleme çubuğunda görüntülenir.

  Yazılım güncellemesi tamamlandı

Yazılım yüklemesi tamamlandığında, cihaz / araç yeniden başlatılacak ve yeniden bağlanacaktır. Daha sonra gövdeyi (ve sonra sensörler, radyo vb.) Yapılandırmanız gerekir

results matching ""

  No results matching ""